O nas

company.pngNasza spółka pokrywa wymienionymi towarami potrzeby rynku krajowego i między innymi również eksportujemy pompy do krajów europejskich, krajów byłego Związku Radzieckiego, Azji i na Środkowy i Bliski Wschód. Do wyprodukowanych pomp zapewniamy dochodzącą obsługę do uruchomnienia i remontu, u starszych typów pomp wykonujemy remont generalny. Za pomocą wprowadzania nowych technologii w produkcji i zastosowaniem najbardziej zaawansowanych programów w konstrukcji pomp, czym w pełni zaspokajamy nowe trendy w produkcji pomp.

Posiadamy zespół wysoko wykwalifikowanych pracowników i techników, którzy mają jak najbardziej wpływ na poziom techniczny i jakościowy naszych produktów i szerzą w świecie pozytywny wizerunek marki Sigma. Spółka posiada zbudowany system jakości zgodny z normą EN ISO 9001:2008, który certyfikowany został spółką certyfikacyjną TÜV NORD. Na podstawie aktywnej współpracy z naszymi dostawcami, klientami i spółką TÜV NORD zbudowany system jakości jest w dalszym ciągu udoskonalany i rozwijany.

 

Dostawy naszych pomp skierowane szczególnie do następujących dziedzin:

  • Przemysł spożywczy
  • Chemia
  • Petrochemia
  • Metalurgia
  • Ciężki przemysł maszynowy
  • Wydobycie surowców

 

Celem naszej spółki usługi jak najbardziej kompleksowe w możliwie najkrótszym czasie i w najwyższej jakości.

Tradycja produkcji pomp w mieście Hranice na Moravě pochodzi z 1883 roku. Firma była znana z produkcji wiatrowych silników jako źródeł do napędu pomp i dostawami wodopojów lub pomp dla przemysłu rolniczego.

Założyciel produkcji pomp w mieście Hranice na Moravě Anthony Kunz był przedsiębiorczym i w krótkim czasie doprowadził swoją fabrykę PRVNÍ MORAVSKÁ TOVÁRNA NA VODOVODY A PUMPY pomiędzywiodące firmy w kraju. Bardzo znacząco się rozwinęła działalność w branzu budowy systemów wodociągowych w gminach i miastach po całych terenach byłej monarchii austro-węgierskiej, był dostawcą dworu cesarskiego i królewskiego.

Po śmierci Antoniego Kunza doszło w 1912 r. do zmiany formy własności i firma stała się grupą akcyjną. Czasy powojenne przyniosły znaczny rozwój firmy, która staje sięczęścią ugrupowania producentów pomp i armatur w koncernie SIGMA.. Pompy z miasta Hranice, tak wchodzą w część składową sprzętu operacyjnego w wielu branżach i dziedzinach, zarówno w kraju, tak i zagranicą.